Agenda

Film: Chariots of fire

Deze Oscar winnende; internationaal bejubelde film vertelt het aangrijpen, waargebeurde verhaal van 2 Britse sprinters die in 1924 strijden om het Olympisch goud tijdens de Spelen in Parijs. Harold Abrahams, een gedreven atleet van Joodse afkomst, loopt om vooroordelen te overwinnen en persoonlijke roem te behalen. Zijn rivaal, Eric Liddell, een toegewijde Schotse missionaris, strijdt voor de glorie van God. Dit inspirerende verhaal over moed en kracht ten overstaan van enorme verwachtingen combineert de mooiste elementen de mooiste van competitie en menselijke drama, met als resultaat een meeslepende en tijdloze filmklassieker.

Mooie film over waarden en integriteit, die zich afspeelt rond 1900. De waarden hoeven niet de jouwe te zijn om er een boodschap aan te hebben (strikte zondagsrust), maar de consequente houding van de hoofdrolspeler wordt mooi in beeld gebracht, mogelijk ten koste van zijn carrière. De slappe "als het maar goed voelt" mentaliteit die velen vandaag huldigen verbleekt bij de moed die in deze mooie film wordt getoond.

Datum:                woensdag 20 maart 2019

Tijd:                      20.00 – 22.15 uur

Plaats:                 benedenzaal van Het lichthuis (Waagplein 10)

Entree:                 2 euro

Leiding:               Wim van Zoest, telefoon 769066; e-mail:

                               wzoest@xs4all.nl