Agenda

Drie prachtige films met boeiende thema's

Babette’s Feast

Aan de verlaten kust van Denemarken wonen Martina en Philippa, de prachtige dochters van een strenge Protestantse dominee die elk aards genot afkeurt. Op een dag arriveert de mysterieuze Babette, die de Franse onrusten ontvlucht is, in het diep religieuze en geïsoleerde dorpje. De twee zussen besluiten haar onderdak aan te bieden in ruil voor het verrichten van huishoudelijk werk. 14 jaar werkt Babette als hun persoonlijke huishoudster. Het is aan de vooravond van de honderdste geboortedag van de dominee. Er zijn spanningen in de gemeenschap, er klinken verwijten over en weer. De gemeenschap dreigt uiteen te vallen. Op een dag krijgt Babette het bericht dat ze de loterij gewonnen heeft. Met het geldbedrag besluit ze de bevolking van het dorp op een enorm feestmaal te trakteren. Maar de gasten eten alsof het een straf is. De sfeer is kil, men zegt geen woord. Het zal zijn, zo hebben ze afgesproken, alsof we geen smaakpupillen hebben. Maar er is een gast, een generaal meegekomen met zijn tante, die wel weet wat genieten is! Verrassend is wat zijn beleving bij de overige gasten teweegbrengt!

Babette’s Feast is een film over sensuele, kunstzinnige passies en verborgen verlangens.

Datum: woensdag 15 november 2017

Tijd: 20.00 – 22.15 uur

Locatie: benedenzaal van het Lichthuis (Waagplein 10)

Entree: 2 euro

Leiding: Wim van Zoest, tel.: 769066; e-mail: wzoest@xs4all.nl

 

Être et avoir